تصویبنامه درخصوص اجازه بهره برداری از بخشی از اراضی شهرستان مرودشت استان فارس به وزارت نیرو

تصویبنامه وزیران عضو کمیسیون لوایح درخصوص اجازه بهره برداری از بخشی از اراضی شهرستان مرودشت استان فارس به وزارت نیرو ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 99/06/31 وزیران عضو کمیسیون لوایح درخصوص "اجازه بهره برداری از بخشی از اراضی شهرستان مرودشت استان فارس به وزارت نیرو" طی نامه شماره 83113 مورخ 99/07/21 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

وزارت نیرو - وزارت جهادکشاورزی

وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه 31/6/1399 به پیشنهاد شماره 48208/24164 مورخ 4/5/1399 معاونت حقوقی رییس‌جمهور و به استناد تبصره (1) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب 1380- و با رعايت تصويب‏نامه شماره 36553/ت39948هـ مورخ 11/3/1387 تصويب کردند:

1- بهره‏برداری از (8424) مترمربع از اراضی ملی قابل واگذاری (واگذاری منافع) از پلاک ثبتی (368) فرعی از (9) اصلی، واقع در شهرستان مرودشت، استان فارس، مطابق محدوده و مختصات جغرافیایی مشخص شده بر روی نقشه پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت می‏باشد، با حفظ مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی موضوع بند (3) ماده (23) قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور) و با کسر حریم­های قانونی و رعایت قوانین و مقررات و ملاحظات زیست محیطی جهت احداث پست (66) کیلو ولت در اختیار وزارت نیرو قرار می‏گیرد.

2- این مجوز برای اجرا و بهره‏برداری از منحصراً منافع محدوده مطابق برنامه و طرح مصوب، معتبر است.

3- سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی) مسئول نظارت بر حفاظت و بهره‏برداری مطابق طرح مصوب است.

4- در طول مدت اجرای طرح و بهره‏برداری، وزارت نیرو مسئولیت حفظ و نگهداری از محدوده طرح مصوب را با هماهنگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برعهده دارد.

5- با اتمام دوره طرح مصوب هر گونه بهره‏برداری بعدی از محدوده منوط به تصویب هیئت وزیران است.

6- با اعلام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مبنی بر اجرای طرح، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سوابق مربوط به اجرای طرح بر روی محدوده را در پرونده ثبتی مربوط منعکس و مراتب را به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام و در اجرای ماده (104) مکرر آیین‏نامه قانون ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور سند مالکیت ساختمان‏ها و تأسیسات احداث شده بر روی اراضی محدوده در اختیار، به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی وزارت نیرو با درج عبارت «هرگونه فروش، واگذاری و تغییر بهره بردار بعدی منوط به تصویب هیئت وزیران است» اقدام و سند مالکیت را در اجرای ماده (123) قانون محاسبات عمومی کشور به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی تحویل نماید.
مالکیت بر عرصه و اراضی محدوده یادشده همچنان و حتی پس از اجرای طرح متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور باقی خواهد ماند.

اسحاق جهانگيري    

معاون اول رييس ­جمهور

دریافت متن کاملdownlod

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

اخبار مرتبط