آخرین خبرها
ادامه
پیوند ها
 
خبر
  ساعت : ١٦:٥٠   ١٣٩٥/٠٩/١٣ تاریخ خبر :  

ارسال قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران از طريق پيامك براي تمامي شهروندان كشور
  ارسال قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران از طريق پيامك براي تمامي شهروندان كشور   معاونت حقوقي رياست جمهوري با همكاري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، نسخه نرم‌افزاري قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران را براي تمامي شهروندان ارسال نمود.  


     بي‌ترديد، تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین رویدادها در تاريخ انقلاب اسلامي و به‌عنوان نقطه عطفي در تاریخ ملت ایران است. اين قانون در همه‌پرسی روزهاي يك‌شنبه و دوشنبه يازدهم و دوازدهم آذر ماه ١٣٥٨ با راي موافق ٩٩/٥ درصد از آراي ماخوذه به تایید نهایی ملت ايران رسيد و در كلام رهبر فقید انقلاب اسلامی، امام خميني(ره)، به عنوان «بزرگترین ثمره جمهوری اسلامی» تعبير گرديد. قانون اساسی به‌منزله یک میثاق ملی علاوه‌بر ایجاد وحدت و همگرایی در ميان تمامی شهروندان، اعم از اقوام، گروه‌ها، اقلیت‌ها، احزاب، جمعيت‌ها و ...، نقش بی‌بدیلی به عنوان فصل‌الخطاب بر عهده دارد.
مقارن با ١٢ آذر سالروز تصويب قانون اساسي، معاونت حقوقي رياست جمهوري در راستاي آشنايي بيشتر اقشار مختلف جامعه با اين قانون برتر و حقوق و تكاليف متقابل مردم و حكومت، نسبت به ارسال نسخه كاملي از آن، از طريق اپراتورهاي تلفن همراه براي تمامي شهروندان اقدام نمود. اين اقدام را مي‌توان گسترده‌ترين شيوه نشر قانون و در جهت دسترسي شهروندان به متن اين ميثاق ملي و اطلاع از محتواي آن دانست كه با هدف بالا بردن سطح آگاهي‌هاي عمومي (تكليف موضوع بند٢ اصل٣ قانون اساسي) و آموزش حقوق شهروندي صورت گرفت.
ارايه قانون اساسي در اين طرح، در دو شكل نرم‌افزار (اندرويد) و متن pdfصورت گرفته و در متن ارايه‌شده علاوه بر لحاظ اصلاحات سال ١٣٦٨، نظرات تفسيري و مشورتي شوراي نگهبان نيز ارايه شده است. هموطنان عزيز با ذخيره‌سازي و نصب متن قانون اساسي از اين طريق، مي‌توانند با كمترين هزينه و در سريع‌ترين زمان از مفاد و اصول اين قانون آگاهي يابند.
متن این قانون (نسخه pdf و نرم افزار اندروید) را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.
  دریافت فایل فشرده  


تهران - خیابان حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نرسیده به تقاطع خیابان جمهوری اسلامی شماره ١١٥٨

تلفــــن : ٦٦٤٧٥٠٠٥ دورنگار : ٦٦٤٩٢٧٠٧

رایانامه : DOTIC @ DOTIC.IR

WWW.DOTIC.IR

WWW.QAVANIN.IR

WWW.QAVANIN.COM

كليه حقوق قانوني اين سايت متعلق به معاونت تدوين تنقيح و انتشار قوانين ومقررات - معاونت حقوقي رياست جمهوري مي باشد. ١٣٩٦ - ١٣٨٩©www.dotic.ir

برای مشاهده بهتر از Firefox استفاده کنید.