امروز 1398/04/26

دومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربايجان شرقي برگزار شد


در این نشست که در روز سه شنبه 1397/8/1 با همكاري دانشكده حقوق و علوم اجتماعي دانشگاه تبريز و كانون وكلاي دادگستري آذربايجان شرقي و با حضور جمع زيادي از استادان و دانشجويان در محل سالن مرحوم دكتر كاتوزيان آن دانشكده برگزار گرديد موضوع «آسيب‌شناسي نظام تدوين و تنقيح قوانين و مقررات كشور» مورد بررسي قرار گرفت.
در ابتداي اين نشست، دكتر رجب ايزدي رييس دانشكده حقوق و علوم اجتماعي دانشگاه تبريز ضمن تبيين اهميت موضوع تنقيح قوانين و مقررات كشور از حضور استاني معاونت حقوقي رياست جمهوري و برگزاري اين نشست قدرداني كرد. در ادامه مهدي مهدي زاده معاون تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري به تبيين برنامه‌هاي ترويجي معاونت حقوقي رياست جمهوري در زمينه تدوين، تنقيح و اطلاع رساني قوانين و مقررات كشور پرداخت.
در ادامه، جلسه هم‌انديشي در موضوع «آسيب‌شناسي نظام تدوين و تنقيح قوانين و مقررات كشور» با حضور استادان و صاحبنظران برگزار گرديد. در آغاز اين هم‌انديشي، دكتر فخر عضو هيات علمي دانشكده حقوق و علوم اجتماعي دانشگاه تبريز به چرايي و اهميت تدوين و تنقيح قوانين و مقررات كشور اشاره كرد و بخشي نگري را يكي از آسيب‌هاي نظام تنقيح قوانين و مقررات دانست و تعامل ميان قواي كشور و پرهيز از موازي‌كاري‌ها را امري ضروري برشمرد. دكتر شيخ‌زاده، از وكلاي دادگستري استان نيز طي سخناني، ضرورت بهينه‌سازي فرايند قانونگذاري و عدم تصويب قوانين غيركاربردي را خاطر نشان كرد. مهدي مهدي زاده، معاون تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري نيز يكي از مهمترين آسيب‌هاي موجود نظام تدوين و تنقيح قوانين و مقررات كشور را ضعف ادبيات حقوقي در اين زمينه دانست و بر لزوم مشاركت دانشگاه‌ها در اين امر خطير و حساسيت نسبت به موضوعات و اقدامات تنقيحي تاكيد كرد.

تاریخ خبر : 1397/07/30
اخبار مرتبط
برگزاری نشست تخصصی با موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در دادرسی منصفانه» در استان فارس
انتشار مجموعه تنقيحي ‌قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران و مقررات مرتبط
برگزاری سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
برگزاری نشست تخصصی حقوقی با موضوع آسیب شناسی تورم قوانین در ایران و راهکارهای برون رفت از آن
برنامه‌ جامع ترويجي (علمی، آموزشي و نمايشگاهي) معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در «استان فارس (شیراز) »
برنامه‌های ترويجي، آموزشي و نمايشگاهي معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربايجان شرقي برگزار شد
انتشار مجموعه قانون مدني (چاپ یازدهم - ويرايش دهم)
معرفی کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات
انتشار چاپ سوم کتاب منشور حقوق شهروندی

ثبت نظرات و توضیحات

نام :
رایانامه(پست الکترونیک):
توضیحات شما:
امتیاز شما:لطفا متن بالا را در قسمت زیر وارد کنید: