امروز 1398/04/29

سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربايجان شرقي برگزار شد
در این نشست که صبح روز پنج‌شنبه 1397/08/03 با همكاري كانون وكلاي دادگستري آذربايجان شرقي و دانشگاه تبريز و با حضور جمع زيادي از وكلاي دادگستري و ساير علاقه‌مندان، در محل كانون وكلاي استان برگزار گرديد موضوع «نقش تدوين و تنقيح قوانين و مقررات در حكمراني مطلوب» مورد بحث و گفتگوي استادان و صاحبنظران شركت‌كننده قرار گرفت.
در ابتداي اين هم‌انديشي، دكتر حاجي نوري از اعضاي هيات علمي دانشكده حقوق و علوم اجتماعي دانشگاه تبريز به تبيين آثار عملي فقدان تنقيح قوانين و مقررات در فرايند قانونگذاري كشور پرداخت و سازوكارهاي لازم براي تنقيح قوانين و مقررات به منظور تامين زيرساخت‌هاي حكمراني مطلوب را تشريح كرد. در ادامه، دكتر حسين عليپور از اعضاي هيات مديره كانون وكلاي دادگستري آذربايجان شرقي ضمن اشاره به مفهوم حكمراني مطلوب، شيوه‌هاي نيل به حكمراني مطلوب از مسير تنقيح قوانين و مقررات را مورد بحث و بررسي قرار داد. دكتر مسلم آقايي طوق، عضو هيات علمي دانشگاه علوم قضايي كه به دعوت معاونت تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در اين نشست حاضر شده بود ضمن تشريح مباني تنقيح و الزامات آن، به جايگاه و چگونگي آن در نظام قانونگذاري ايران اشاره نمود و تنقيح را از مقدمات ضروري امر قانونگذاري دانست. پاسخ به پرسش‌هاي مطرح‌شده بخش پاياني اين جلسه بود. همچنين در اين نشست، سيدرضا علوي، رييس امور سامانه ملي قوانين و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در خصوص فعاليتهاي سامانه ملي و ظرفيت‌هاي اين سامانه در امر تدوين و تنقيح قوانين و مقررات كشور سخناني ايراد نمود.

تاریخ خبر : 1397/08/03
اخبار مرتبط
برگزاری نشست تخصصی با موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در دادرسی منصفانه» در استان فارس
انتشار مجموعه تنقيحي ‌قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران و مقررات مرتبط
برگزاری سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
برگزاری نشست تخصصی حقوقی با موضوع آسیب شناسی تورم قوانین در ایران و راهکارهای برون رفت از آن
برنامه‌ جامع ترويجي (علمی، آموزشي و نمايشگاهي) معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در «استان فارس (شیراز) »
برنامه‌های ترويجي، آموزشي و نمايشگاهي معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربايجان شرقي برگزار شد
انتشار مجموعه قانون مدني (چاپ یازدهم - ويرايش دهم)
معرفی کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات
انتشار چاپ سوم کتاب منشور حقوق شهروندی

ثبت نظرات و توضیحات

نام :
رایانامه(پست الکترونیک):
توضیحات شما:
امتیاز شما:لطفا متن بالا را در قسمت زیر وارد کنید: