امروز 1398/04/04

برگزاری جلسه آموزشی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

جلسه آموزشی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.


جلسه آموزشی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در روز دوشنبه 1 بهمن ماه سال جاری در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور مدیران و کارشناسان این وزارتخانه برگزار گردید.
پیش از شروع آموزش، ابتدا جناب آقای دکتر وکیلیان مدیر کل اداره لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات ضمن خیر مقدم به همکاران معاونت حقوقی ریاست جمهوری سخنان کوتاهی را درخصوص اهمیت تنقیح و فعالیتهای معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ارائه نمودند.
در ادامه جناب آقای سلامت (ریس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات) با تاکید اینکه دستگاه های اجرایی باید وظایف و ماموریت های خود را با توجه به قوانین و مقررات مربوط احصاء و بر اساس آنها به خدمت رسانی اقدام نمایند، افزود با توجه به انبوه قوانین و مقررات موجود و نامعلوم بودن نسبت قطعی بین آنها، یافتن آخرین اراده (قاعده معتبر) مقنن و مراجع وضع برای مخاطبان دشوار و همراه با سختی می باشد، لذا بهره بردن از سامانه (تنقیحی و جامع) ملی قوانین و مقررات با ویژگی های کاربردی ضرورت می یابد.
در این دوره آموزشی سه ساعته، روش های دستیابی سریع به تمامی قوانین و مقررات وضع‌ شده، آراء و نظرات صادره از ابتدای دوران قانونگذاری تاکنون، نحوه بررسی روند تاریخی یک قانون یا مقرره، ملاحظه ‌اطلاعـات ‌شناسـنامــه‌ای ‌قانــون ‌و ‌مقرره (اطلاعات روزنامه‌ رسمی ‌و ‌نسخه ‌ابلاغی)، کدهای موضوعی ‌قوانين‌ و مقررات، نحوه دسترسی به ‌قــوانين‌ و ‌مقـررات ‌‌براساس‌ وضعـيت‌ اعتبار آنها و انواع روش‌های جستجو در سامانه ملی قوانین و مقررات تبیین گردید. این دوره آموزشی توسط کارشناسان ارشد این معاونت به بيش از 50 نفر ارايه شد.
تاریخ خبر : 1397/11/02
اخبار مرتبط
برگزاری نشست تخصصی با موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در دادرسی منصفانه» در استان فارس
انتشار مجموعه تنقيحي ‌قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران و مقررات مرتبط
برگزاری سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
برگزاری نشست تخصصی حقوقی با موضوع آسیب شناسی تورم قوانین در ایران و راهکارهای برون رفت از آن
برنامه‌ جامع ترويجي (علمی، آموزشي و نمايشگاهي) معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در «استان فارس (شیراز) »
برنامه‌های ترويجي، آموزشي و نمايشگاهي معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربايجان شرقي برگزار شد
انتشار مجموعه قانون مدني (چاپ یازدهم - ويرايش دهم)
معرفی کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات
انتشار چاپ سوم کتاب منشور حقوق شهروندی

ثبت نظرات و توضیحات

نام :
رایانامه(پست الکترونیک):
توضیحات شما:
امتیاز شما:لطفا متن بالا را در قسمت زیر وارد کنید: