امروز 1398/04/25

برگزاری کارگاه آموزشی كاربري سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در استان قزوین

کارگاه آموزشی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در محل استانداری قزوین و در سطح مدیران، کارکنان و کارشناسان حقوقی دستگاههای اجرایی استان قزوین استان برگزار شد.


کارگاه آموزشی كاربري سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در روز پنج‌شنبه مورخ 11 بهمن ماه سال جاری توسط کارشناسان ارشد معاونت تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در محل استانداری قزوین با حضور بيش از 150 نفر از مدیران، کارکنان و کارشناسان حقوقی دستگاههای اجرایی استان قزوین برگزار شد.
در ابتدای جلسه، خانم مرادیان (مدیر کل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری قزوین) ضمن تشکر از معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري اظهار داشت که تنقیح قوانین و مقررات نقش مهم و جدی در احقاق حقوق مردم و بهبود عملکرد دستگاههای اجرایی خواهد داشت. وی اظهار امیدواری کرد که مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی بتوانند در اجرای وظایف و ماموریت‌های خود از آثار و محصولات معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري بهره مند شوند.
در ادامه آقای سلامت (رییس امور تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات) ضمن قدردانی از استانداری قزوین جهت تمهید برگزاري این جلسه آموزشی و همچنین سپاسگزاری از شرکت‌کنندگان جلسه، با اظهار این مطلب که فلسفه ذاتی تشکیل حکومت‌ها و دولت‌ها اجرای عدالت است و مسیر اجرای عدالت نیز مستلزم توجه به قوانین و مقررات است و همچنین نظر به اینکه اجرای برخی از اصول قانون اساسی مانند اصل نوزدهم و بیستم مستلزم تعیین آخرین اراده قانونگذار است، بر ضرورت توجه به قواعد معتبر و لازم الاجرا که با فرایند تنقیح مشخص می‌شود تاکید نمود. ایشان در ادامه اظهار کرد که معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري با ارایه آثار و محصولات مختلف در جهت ارتقای سطح آگاهی شهروندان و دستگاههای اجرایی تلاش نموده است.
در این دوره آموزشی چهار ساعته، كه با استقبال گسترده مديران و كارشناسان دستگاههاي اجرايي استان همراه بود، روش‌های دستیابی سریع به تمامی قوانین و مقررات وضع‌ شده، آراء و نظرات صادره از ابتدای دوران قانونگذاری تاکنون، نحوه بررسی روند تاریخی یک قانون یا مقرره، ملاحظه ‌اطلاعـات ‌شناسـنامــه‌ای ‌قانــون ‌و ‌مقرره (اطلاعات روزنامه‌ رسمی ‌و ‌نسخه ‌ابلاغی)، کدهای موضوعی ‌قوانين‌ و مقررات، نحوه دسترسی به ‌قــوانين‌ و ‌مقـررات ‌‌براساس‌ وضعـيت‌ اعتبار آنها و انواع روش‌های جستجو در سامانه ملی قوانین و مقررات تبیین گردید.
تاریخ خبر : 1397/11/13
اخبار مرتبط
برگزاری نشست تخصصی با موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در دادرسی منصفانه» در استان فارس
انتشار مجموعه تنقيحي ‌قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران و مقررات مرتبط
برگزاری سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
برگزاری نشست تخصصی حقوقی با موضوع آسیب شناسی تورم قوانین در ایران و راهکارهای برون رفت از آن
برنامه‌ جامع ترويجي (علمی، آموزشي و نمايشگاهي) معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقي رياست جمهوري در «استان فارس (شیراز) »
برنامه‌های ترويجي، آموزشي و نمايشگاهي معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس
سومين نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آذربايجان شرقي برگزار شد
انتشار مجموعه قانون مدني (چاپ یازدهم - ويرايش دهم)
معرفی کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات
انتشار چاپ سوم کتاب منشور حقوق شهروندی

ثبت نظرات و توضیحات

نام :
رایانامه(پست الکترونیک):
توضیحات شما:
امتیاز شما:لطفا متن بالا را در قسمت زیر وارد کنید: