آیین نامه اجرایی جزء 3 تبصره 13 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور

تصویبنامه هیات وزیران درخصوص آیین نامه اجرایی جزء 3 تبصره 13 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 1400/07/07 هیات وزیران درخصوص "آیین نامه اجرایی جزء 3 تبصره 13 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور" طی نامه شماره 72136 مورخ 1400/07/10 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

وزارت كشور- سازمان برنامه و بودجه کشور

هيئت وزيران در جلسه 7/7/1400 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد جزء (3) تبصره (13) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور، آیین­نامه اجرایی جزء یادشده را به شرح زیر تصويب کرد:

 

آیین­ نامه اجرایی جزء (3) تبصره (13) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور

ماده 1- در این آیین‌نامه، اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می‌روند:

1- قانون: قانون بودجه سال 1400 کل کشور.

2- وزارت: وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور).

3- شهرداری: شهرداری دارای مطالعات مصوب.

4- سیلاب: جریان یافتن آب با دبی بیش از ظرفیت آبراهه به اندازه­ای که از مواقع معمولی به طور وضوح بیشتر باشد یا طغیان کردن به صورت بالا آمدن آب از سطح تراز طبیعی آبراهه و جریان یافتن آن در سطح اراضی همجوار، یا زیر آب رفتن گستره‌ای از زمین به علت رگبار غیرمعمول که معمولاً منجر به بروز خسارت می‌شود.

5- سازمان : سازمان برنامه و بودجه کشور

6- مطالعات: مطالعات جمع­آوری آب­های سطحی که بر اساس شیوه­نامه و استانداردهای مندرج در نشریات مرتبط سازمان تهیه و ابلاغ می‌شود.

ماده 2 - سازمان مدیریت بحران کشور مکلف است ظرف (15) روز از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه فهرست استان‌های در معرض خطر سیلاب را به ترتیب اولویت در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار دهد.

ماده 3 - وزارت موظف است فهرست شهرداری‌های مشمول را به همراه اعتبارات لازم تعیین و به سازمان اعلام نماید و سازمان موظف است ظرف (15) روز فهرست شهرداری­های مذکور را بررسی و نسبت به اخذ تصویب­نامه هیئت وزیران اقدام کند.

ماده 4 - اعتبارات مصوب در قالب مبادله موافقتنامه میان وزارت و سازمان برای پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرداری مربوط هزینه می‌شود.

تبصره تأمین پنجاه درصد (50%) سهم اعتبارات از محل منابع شهرداری‌ها در قالب موافقتنامه یادشده صورت می­پذیرد.

ماده  5- نظارت بر حسن اجرای این آیین‌نامه بر عهده وزارت است. 

محمد مخبـر

معاون اول رييس ­جمهور

دریافت متن کاملdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف