تصویبنامه درخصوص اختصاص اعتبار به منظور تکمیل احداث واحدهای خسارت دیده ناشی از زلزله سال 1399 مناطق مسکونی استان کهگیلویه و بویراحمد

تصویبنامه هیات وزیران درخصوص اختصاص اعتبار به منظور تکمیل احداث واحدهای خسارت دیده ناشی از زلزله سال 1399 مناطق مسکونی استان کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 1400/07/14 هیات وزیران درخصوص "اختصاص اعتبار به منظور تکمیل احداث واحدهای خسارت دیده ناشی از زلزله سال 1399 مناطق مسکونی استان کهگیلویه و بویراحمد" طی نامه شماره 74550 مورخ 1400/07/17 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

وزارت کشور وزارت اموراقتصادی و دارایی وزارت راه و شهرسازی

سازمان برنامه و بودجه کشور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

هيئت وزيران در جلسه 14/7/1400 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصويب کرد:

1- مبلغ هفتصد و هشتاد و یک میلیارد و پانصد میلیون (000ر000ر500ر781) ریال تسهیلات بانکی ارزان­قیمت از محل موضوع جزء (10) بند (الف) تبصره (18) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور (با سود و کارمزد پنج درصد در مناطق شهری و چهار درصد در مناطق روستایی) با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک­های عامل، با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور تکمیل احداث واحدهای خسارت­دیده ناشی از زلزله سال 1399 مناطق مسکونی استان کهگیلویه و بویراحمد با ضمانت زنجیره­ای به شرح جدول زیر پرداخت می­شود. بدهی، معوقات و چک برگشتی احتمالی آسیب­دیدگان به بانک­ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود:

                                                                                                                                                                  ارقام به میلیون ریال

ردیف

موضوع

تعداد واحد

سقف تسهیلات

میزان تسهیلات

توضیحات

1

بازسازی بازسازی اماکن مسکونی شهری

1019

500

500ر509

بازپرداخت پانزده ساله (سه سال دوران مشارکت مدنی و دوازده سال دوران فروش اقساطی)

2

با          بازسازی اماکن مسکونی روستایی

680

400

000ر272

 

2- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه­التفاوت سود تعیین­شده سهم متقاضی تا نرخ­های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت­دیدگان موضوع بند (1) این تصویب­نامه را تضمین و تعهد می­نماید که هزینه­های یادشده را پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لوایح بودجه سال­های بعد پیش­بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید. این تضمین نافی مسئولیت بانک­های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

3- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است گزارش عملکرد این تصویب­نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان­های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

محمد مخبـر

معاون اول رييس ­جمهور

دریافت متن کاملdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف