اصلاح آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن

تصویبنامه هیات وزیران درخصوص اصلاح آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 99/04/08 هیات وزیران درخصوص "اصلاح آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن" طی نامه شماره 39235 مورخ 99/04/15 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

وزارت راه و شهرسازی – وزارت کشور- وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزارت امور اقتصادی و دارایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

هیئت­ وزیران در جلسه 8/4/1399 به پیشنهاد شماره 02/100/131734 مورخ 10/9/1398 وزارت راه و شهرسازی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن موضوع تصویب‌نامه شماره 24198/ت41527ک مورخ 7/2/1388 با اصلاحات بعدی آن به شرح زیر اصلاح می­شود:

1- متن زیر به عنوان تبصره به بند (1) ماده (1) اضافه می­شود:

تبصره - به منظور ایجاد یکپارچگی در اطلاعات استفاده­کنندگان از امکانات، یارانه­ها و تسهیلات دولتی، وزارتخانه­های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی موظفند زمینه ارتباط سامانه مربوط به استعلام امکانات دولتی مربوط به مسکن (استعلام برگه (ج)) و پایگاه ملی اطلاعات رفاه ایرانیان را فراهم نمایند، به طوری که با درج اطلاعات مربوط به امکانات دولتی مربوط به مسکن بر روی پایگاه ملی اطلاعات رفاه ایرانیان، وزارت راه و شهرسازی نیز دسترسی لازم برای استفاده از سایر اطلاعات مربوط به زمین یا واحد مسکونی در تملک اشخاص حقیقی موجود در این پایگاه را داشته باشد.

2- متن زیر به عنوان ماده (5) مکرر اضافه می­شود:

ماده 5 مکرر- در اجرای برنامه مسکن اجاره­ای، به کلیه اشخاص موضوع ماده (3) این آیین­نامه، زمین به صورت اجاره (99) ساله با اولویت اقشار کم­درآمد بدون انتقال به غیر واگذار می­گردد با لحاظ آنکه واحدهای استیجاری احداثی در اختیار متقاضیان واجد شرایط موضوع بند (2) ماده (1) این آیین­نامه قرار گیرد.

3-  متن زیر به عنوان تبصره به ماده (6) اضافه می­شود:

تبصره - به منظور اجرای برنامه ساخت و عرضه مسکن اجاره به شرط تملیک برای متقاضیان واجد شرایط موضوع بند (2) ماده (1) این آیین­نامه، به اشخاص موضوع بندهای (ب)، (ج) و (د) ماده (3) این آیین­نامه، زمین به قیمت کارشناسی روز (بدون اعمال تخفیف) در قالب اجاره به شرط تملیک (حداکثر پنج ساله) واگذار می­گردد.

4- ماده (9) به شرح زیر اصلاح می­شود:

ماده 9- زمین­های مورد نیاز اجرای برنامه­های فصل دوم این آیین­نامه بر طبق برنامه سالانه تأمین زمین توسط وزارت راه و شهرسازی با رعایت سیاست­ها و ضوابط شورای­عالی مسکن تعیین خواهد شد.

5- ماده (10) به شرح زیر اصلاح می­شود:

الف- عبارت "پنج سال" به عبارت "ده سال" اصلاح می­شود.

ب- در تبصره ماده مذکور، بعد از واژه "باشند" عبارت "، مگر اینکه متقاضیان از سازندگان حرفه­ای صنعتی­سازی مسکن دارای صلاحیت از وزارت یادشده استفاده نمایند" اضافه می­شود.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رييس­ جمهور

دریافت متن کاملdownlod

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف