تصویبنامه درخصوص واگذاری حق استفاده از 2000 هکتار از اراضی واقع در شهرستان کرون استان اصفهان جهت ادامه اجرای طرحهای دارویی و غذایی و سرمایه گذاری در این زمینه

تصویبنامه وزیران عضو کمیسیون لوایح درخصوص واگذاری حق استفاده از 2000 هکتار از اراضی واقع در شهرستان کرون استان اصفهان جهت ادامه اجرای طرحهای دارویی و غذایی و سرمایه گذاری در این زمینه ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 99/03/17 وزیران عضو کمیسیون لوایح درخصوص درخصوص "واگذاری حق استفاده از 2000 هکتار از اراضی واقع در شهرستان کرون استان اصفهان جهت ادامه اجرای طرحهای دارویی و غذایی و سرمایه گذاری در این زمینه" طی نامه شماره 40535 مورخ 99/04/18 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

وزارت جهادکشاورزی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

جهاددانشگاهی

وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه 17/3/1399 به پیشنهاد شماره 18619 مورخ 20/1/1399 وزارت دادگستری و به استناد تبصره (5) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب 1380- و با رعايت تصويب‏نامه شماره 36553/ت39948هـ مورخ 11/3/1387 تصويب کردند:

1- حق استفاده از (2000) هکتار از اراضی پلاک ثبتی (38) اصلی، واقع در بخش ثبتی (12) شهرستان کرون، محور اصفهان - داران، استان اصفهان که طرح‏های جهاددانشگاهی در بخشی از آن اجرا شده است، مطابق محدوده و مختصات جغرافیایی مشخص­شده بر روی نقشه پیوست که تأییدشده به مهر دفتر هیئت دولت است، با حفظ وضعیت انفالی و مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی موضوع بند (3) ماده (23) قانون حفاظت و بهره‏برداری از جنگل­ها و مراتع) و با رعایت قوانین و مقررات جهت ادامه اجرای طرح­های دارویی و غذایی و سرمایه­گذاری در این زمینه، به مدت (30) سال در اختیار جهاددانشگاهی قرار می‏ گیرد.

2- این مجوز جهت استقرار، اجرا و بهره‏برداری از محدوده مطابق طرح مصوب، معتبر است. پس از رفع نیاز از طرح یادشده و پایان دوره بهره‏برداری، تداوم وضع ید و بهره‏برداری فاقد مجوز قانونی است و سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف به اقدام طبق قانون می ‏باشد.

3- سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی) مسئول نظارت بر بهره‏برداری از محدوده مطابق طرح مصوب می‏ باشد.

4- در طول مدت اجرا و بهره‏برداری از طرح، جهاددانشگاهی مسئولیت حفظ و نگهداری از محدوده طرح مصوب را با هماهنگی نماینده دولت (سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور) بر عهده دارد.

5- انجام هزینه‏های مربوط به اجرا، نگهداری و بهره‏برداری موضوع این تصویب‏نامه از زمان شروع طرح تا پایان بهره‏برداری بلامانع است.

6- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اعلام سازمان جنگل­ها، مراتع و آبخیزداری کشور مبنی بر اجرای طرح، سوابق مربوط به اجرا و بهره‏برداری طرح را در پرونده ثبتی مربوط منعکس و مراتب را برای تسجیل به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام و نسبت به صدور سند مالکیت ساختمان‌ها و تاسیسات احداث شده بر روی اراضی محدوده در اختیار به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی جهاددانشگاهی با درج عبارت "هرگونه فروش یا واگذاری و یا تغییر بهره‌بردار بعدی منوط به تصویب هیئت وزیران است" اقدام و سند مالکیت را در اجرای ماده (123) قانون محاسبات عمومی کشور به آن اداره کل تحویل نماید. 

                                                                                                     اسحاق جهانگيري    

                                                                                                 معاون اول رييس­ جمهور

دریافت متن کاملdownlod

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف