تصویبنامه درخصوص تکلیف بانک مرکزی نسبت به تعیین بانکهای عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی 200هزار واحد مسکونی

تصویبنامه هیات وزیران درخصوص تکلیف بانک مرکزی نسبت به تعیین بانکهای عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی 200هزار واحد مسکونی ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 99/04/11 هیات وزیران درخصوص "تکلیف بانک مرکزی نسبت به تعیین بانکهای عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی 200هزار واحد مسکونی" طی نامه شماره 40426 مورخ 99/04/17 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

سازمان برنامه و بودجه کشور وزارت راه و شهرسازی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

 

هيئت وزيران در جلسه 11/4/1399 به پیشنهاد شماره 9125/ص مورخ 6/12/1398 بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصويب کرد:

1- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است نسبت به تعیین بانکهای عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی دویست هزار واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر (000/25) نفر جمعیت و حاشیه شهرها با ضمانت سفته زنجیرهای در سال 1399 اقدام کند.

2- سقف فردی تسهیلات با رعایت مبحث (19) مقررات ملی ساختمان و سایر مقررات ملی ساختمان برای دویست هزار واحد، مبلغ پانصد میلیون (000ر000ر500) ریال در سال 1399 است.

3- سود سهم متقاضی برای این تسهیلات پنج درصد (5%) است و سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه­التفاوت سود تعیین­شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات موضوع این تصویب­نامه را تضمین و تعهد می­نماید که هزینه­های یادشده را پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از محل منابع مصوب مربوط در قانون بودجه سنواتی به بانک­های عامل پرداخت نماید. این تضمین نافی مسئولیت بانکهای عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، سهم استانی تسهیلات را تعیین نموده و براساس سهمیه ابلاغ شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به توزیع سهمیه بانکهای عامل به تفکیک استان، شناسایی متقاضیان واجد شرایط، معرفی آنان جهت دریافت تسهیلات و نظارت بر ساخت­وساز در چهارچوب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان (نظام فنی و روستایی) و رعایت استانداردهای صرفه‌جویی انرژی
اقدام کند.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رييس­ جمهور

دریافت متن کاملdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف