آیین نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاههای اجرایی متقاضی انتقال از تهران و کلانشهرها

تصویبنامه هیات وزیران درخصوص آیین نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاههای اجرایی متقاضی انتقال از تهران و کلانشهرها ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 99/08/28 هیات وزیران درخصوص "آیین نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاههای اجرایی متقاضی انتقال از تهران و کلانشهرها" طی نامه شماره 98704 مورخ 99/09/02 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

وزارت آموزش و پرورش- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزارت ورزش و جوانان- وزارت راه و شهرسازی- وزارت نیرو

 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری- سازمان اداری و استخدامی کشور
بنیاد شهید و امور ایثارگران - سازمان برنامه و بودجه کشور

 

هيئت وزيران در جلسه 28/8/1399 به پیشنهاد شماره 371859 مورخ 11/8/1399 سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین‌نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از تهران و کلان‌شهرها را به شرح زیر تصويب کرد:

 

آیین‌نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی
 متقاضی انتقال از تهران و کلان‌شهرها

ماده 1- تمامی کارمندان رسمی و پیمانی و عناوین مشابه شاغل در وزارتخانه­ها، مؤسسات و شرکت­های دولتی، مؤسسات عمومی غیردولتی و سایر دستگاه­های موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری - مصوب 1386- که متقاضی انتقال دایم از تهران و کلان­شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، کرج، اهواز و قم به سایر نقاط کشور باشند، مشمول حمایت­ها و تسهیلات موضوع این آیین­نامه خواهند بود.

تبصره- انتقال کارمندان به شهرستان­های استان تهران و نیز شهرستان­هایی که مرکز آنها (50) کیلومتر یا کمتر با سایر کلان­شهرهای موضوع این ماده فاصله دارد، مشمول تسهیلات موضوع این آیین­نامه نخواهد بود.

ماده 2- برای استفاده از تسهیلات موضوع این آیین­نامه باید حداقل (5) سال از دوره خدمتی کارمندان رسمی و پیمانی تا بازنشستگی آنان باقی مانده باشد.

تبصره- ایثارگران و فرهنگیان در استفاده از تسهیلات موضوع این آیین­نامه اولویت خواهند داشت.

ماده 3- از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه، حمایت­ها و تسهیلات زیر برای کارمندان مشمول ارایه می­شود:

1- پرداخت هدیه انتقال به میزان یک ماه حقوق و مزایای مستمر از محل اعتبارات خدمات رفاهی دستگاه مربوط.

2- افزایش هزینه­ جابه­جایی محل خدمت و هزینه سفر به میزان دو برابر.

3- برخورداری از حداکثر سقف امتیاز (حسب مدرک تحصیلی) موضوع بند (1) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان مشمول که به مناطق کمتر توسعه­یافته و بد آب­وهوا انتقال می­یابند، با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در شرایط مساوی.

4- پرداخت هدیه ازدواج از محل اعتبارات خدمات رفاهی دستگاه مربوط به میزان یک ماه حقوق و مزایای مستمر علاوه بر هدیه قابل پرداخت به عموم کارکنان.

5- انجام معاینات پزشکی به صورت دو سال یک­بار برای کارمندان مشمول، همسر و فرزندان تحت تکفل آنان
به صورت رایگان توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مرکز استان.

6- برخورداری کارمندان مشمول، همسر و فرزندان تحت تکفل آنان از امکانات ورزشی تحت پوشش
وزارت ورزش و جوانان در محل انتقال.

ماده 4- کارمندان مشمول این آیین­نامه در چهارچوب قوانین و مقررات از اولویت در واگذاری مسکن در طرح­های تأمین مسکن که توسط یا با حمایت وزارت راه و شهرسازی اجرا می­شوند، برخوردار خواهند بود. همچنین تسهیلات وام بابت ودیعه مسکن، خرید مسکن و تعمیرات مسکن در حداکثر سقف مقرر بدون سپرده­گذاری و با اولویت به آنان پرداخت خواهد شد.

ماده 5- هزینه انشعابات آب، فاضلاب، برق و گاز واحد مسکونی احداثی در شهرستان مقصد برای کارمندان مشمول به صورت اقساط پنج­ساله و بدون احتساب سود و کارمزد محاسبه و دریافت خواهد شد.

ماده 6- وزارتخانه­های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر مراکز آموزش­عالی مستقر در تهران و کلان­شهرهای موضوع ماده (1) این آیین‌نامه، موظفند امکانات و تسهیلات لازم را به منظور جابه­جایی محل تحصیل همسر دانشجو و فرزندان دانشجوی کارمندان مشمول فراهم کنند.

ماده 7- دستگاه­های اجرایی مشمول این آیین‌نامه مکلفند براساس درخواست کارمندان و با رعایت ضوابط و مقررات مربوط، نسبت به پذیرش درخواست آنان برای انتقال اقدام کنند.

ماده 8- کارمندانی که در اجرای این آیین‌نامه از تهران و کلان­شهرهای موضوع ماده (1) این آیین‌نامه منتقل می­شوند، به مدت (10) سال مجاز به انتقال و بازگشت به تهران و کلان­شهرهای یادشده نخواهند بود. چنانچه استفاده­کنندگان از تسهیلات موضوع این آیین­نامه قبل از انقضای مهلت فوق، قصد انتقال به تهران و کلان­شهرهای موضوع ماده (1) این آیین‌نامه را داشته باشند، امتیازات متعلق به آنان در قالب این آیین­نامه با ارزش روز محاسبه و مسترد خواهد شد.

ماده 9- موافقت با انتقال یا مأموریت کارمندان رسمی و پیمانی و عناوین مشابه برای خدمت در تهران و کلان‌شهرهای موضوع ماده (1) این آیین‌نامه ممنوع است. موارد استثنایی به تشخیص کارگروهی متشکل از سازمان‌های اداری و استخدامی کشور و  برنامه و بودجه کشور و دستگاه اجرایی مربوط در صورت تصدی پست­های مدیریتی مورد نیاز مبرم دستگاه و به شرط دارا بودن حداقل (10) سال تجربه مربوط انجام می­پذیرد.

ماده 10- آیین‌نامه ایجاد تسهیلات جهت شاغلین دولتی متقاضی انتقال از تهران و کلان‌شهرها به سایر شهرهای کشور، موضوع تصویب­نامه­ شماره 93138/ت37909هـ مورخ 12/6/1386 و آیین‌نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از شهر تهران، موضوع تصویب‌نامه شماره 262747/44186 مورخ 27/12/1388 و اصلاحات بعدی آنها و تصویب­نامه شماره 22799/44481 مورخ 4/2/1389 و نیز تمامی مصوبات و تصمیمات کارگروه انتقال کارکنان دولت از شهر تهران لغو می­شود.

تبصره- کارمندانی که در زمان اجرای مصوبات مذکور از مزایای پیش­بینی­شده بهره­مند شده­اند، تا زمانی که در محل انتقال خدمت­کنند، می­توانند از امتیازات تعلق­گرفته بهره­مند شوند.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رييس ­جمهور

 

دریافت متن کاملdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف