تصویبنامه درخصوص تعطیلی کلیه ادارات، سازمانهای دولتی، بانکها و سایر نهادهای عمومی در روزهای پنجشنبه تا پایان مرداد ماه 1400 برای حفظ پایداری شبکه برق کشور

تصویبنامه هیات وزیران درخصوص تعطیلی کلیه ادارات، سازمانهای دولتی، بانکها و سایر نهادهای عمومی در روزهای پنجشنبه تا پایان مرداد ماه 1400 برای حفظ پایداری شبکه برق کشور ابلاغ شد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ 1400/04/16 هیات وزیران درخصوص "تعطیلی کلیه ادارات، سازمانهای دولتی، بانکها و سایر نهادهای عمومی در روزهای پنجشنبه تا پایان مرداد ماه 1400 برای حفظ پایداری شبکه برق کشور" طی نامه شماره 41509 مورخ 1400/04/16 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

 

وزارت نیرو- وزارت کشور

وزارت صنعت، معدن و تجارت- وزارت نفت- وزارت امور اقتصادی و دارایی

سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

هيئت وزيران در جلسه 16/4/1400 به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور کاهش و منظم نمودن اعمال خاموشی مشترکان خانگی و تجاری و جلوگیری از خاموشی گسترده در شبکه برق کشور تصويب کرد:

1- کلیه ادارات، سازمان­های دولتی، بانک­ها و سایر نهادهای عمومی در روزهای پنجشنبه در تهران و سراسر کشور تا پایان مرداد ماه با رعایت ماده (87) قانون مدیریت خدمات کشوری تعطیل خواهد بود.

2- برای حفظ پایداری شبکه برق کشور، دستورات مرکز دیسپاچینگ ملی ایران (شرکت مدیریت شبکه برق ایران) برای کلیه مدیران برق و مشترکان بزرگ لازم­الاجرا است. استانداران و مدیران استانی مانع هرگونه اختلال در بهره­برداری از شبکه برق به تشخیص مرکز یادشده خواهند شد.

3- به منظور کاهش چهار هزار مگاوات از مصرف برق کشور، کلیه صنایع موظفند به هر طریق از جمله انجام تعمیرات و تعطیلات تابستانی نسبت به کاهش مصرف خود متناسب با درخواست وزارت نیرو (شرکت­های برق) از تاریخ ابلاغ این تصویب­نامه به مدت دو هفته مصرف برق خود را در حد ده درصد (10%) دیماند مصرفی محدود کنند. در صورت عدم همکاری، شرکت­های برق مجازند بلافاصله برق مشترک را قطع کنند.

تبصره 1 پس از گذشت دو هفته کارگروهی متشکل از وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیرو عنداللزوم نسبت به تمدید زمان و یا جابه­جایی شرکت­های مشمول مشروط به حفظ سقف کاهش چهار هزار مگاوات تصمیم­گیری خواهد کرد.

تبصره 2- واحدهایی که در اجرای این تصویب­نامه با وزارت نیرو همکاری می­کنند، معادل میزان کاهش مصرف انرژی آنها در سایر ایام سال از برق با تعرفه صفر برخوردار می­شوند.

تبصره 3- شهرک­های صنعتی از شمول این بند مستثنا هستند.

تبصره 4- اجرای بند (3) این تصویب­نامه نباید منجر به هرگونه اخراج یا عدم پرداخت حقوق کارگران واحدهای مذکور شود.

4- کارگروهی مرکب از وزارتخانه­های نیرو، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی تشکیل می­شود تا جهت تخصیص مشوق­هایی نظیر امهال بدهی مالیاتی، تقسیط بلندمدت مالیات و بیمه تأمین اجتماعی به واحدهایی که در اجرای این تصویب­نامه با وزارت نیرو همکاری می­کنند را به هیئت وزیران پیشنهاد نمایند.

5- واحدهایی که دارای مولد خود تأمین برق هستند در سقف برق تولیدی واحد خود امکان مصرف برق دارند.

6- برق تولیدی واحدهای دارای برق مازاد، با تعرفه خرید تضمینی سه هزار و هشتصد (800ر3) ریال برای هر کیلو وات­ساعت توسط وزارت نیرو (شرکت توانیر) خریداری می­شود.

7- وزارت نیرو (شرکت توانیر) مجاز است به منظور ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای برق در کشور (تا پایان تابستان) نسبت به اولویت­بندی، کاهش مصرف و یا عنداللزوم قطع برق مشترکان پرمصرف و دیماندی اقدام کند.

8- سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با همکاری وزارت نیرو به صورت مستمر به اطلاع­رسانی و آگاه­سازی اقدام می­نماید.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رييس­ جمهور

دریافت متن کاملdownlod

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف