انتشار کتاب مجموعه تنقیحی قوانين و مقررات بازآفرينی شهری

کتاب مجموعه تنقیحی قوانين و مقررات بازآفرينی شهری منتشر شد.

چاپ نخست مجموعه تنقیحی قوانين و مقررات بازآفريني شهري منتشر شد.

با توجه به اهمیت موضوع بازآفرینی شهری پایدار، معاونت حقوقی ریاست جمهوری (معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات) با همکاری وزارت راه و شهرسازی (شرکت بازآفرینی شهری ایران) اقدام به تدوین مجموعه حاضر با محوریت قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری مصوب 1389 کرده است. این مجموعه تنقيحي، در بردارنده سیاست‌ها، اصول، تعاریف مشترک، اهداف، راهبردهای دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه احیاء، بهسازی و نوسازی شهری و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و توانمندسازی ساکنان در قالب دو دسته تدابیر پیشگیرانه و تدابیر مربوط به فرایند اجرای برنامه‌های احیاء، نوسازی و بهسازی شهری ذیل مفهومی کلی‌تر تحت عنوان «بازآفرینی شهری پایدار» می‌باشد. مجموعه حاضر، تلفیقی از دانش و تجربه تدوین و تنقیح قوانین و مقررات از یک سو و دانش و تجربه دست اندرکاران امر بازآفرینی شهری ایران از سوی دیگر می‌باشد و این امر در غنای مجموعه بسیار مؤثر واقع شده است.

در این اثر، کلیه قوانین و مقررات مرتبط با موضوع، اعم از اسناد بالا دستی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌های کلی مسکن و قوانین عادی، آیین‌نامه‌های اجرایی، تصویبنامه‌ها، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم‌الاجراء مانند مصوبات ستاد ملی بازآفرینی شهری و مصوبات شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران و نيز آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری و نظرات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه، با اعمال آخرین اصلاحات و الحاقات، به روزرسانی و تنقیح گردیده و تا حد امکان با ایجاد ارتباط بین آنها و توضیحات لازم در پاورقی‌ها سعی شده است تا استفاده از مجموعه و دستیابی به منابع و مأخذ مورد نیاز، تسهیل شود.

اين اثر، در 420 صفحه در قطع وزيري منتشر شده است. علاقه‌مندان جهت تهيه كتاب مي‌توانند به نمايشگاه عرضه آثار معاونت تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات به نشاني زير مراجعه نمايند:

تهران‌ـ‌ خيابان و‌لي‌عصر (عج) ‌ـ قبل از چهارراه جمهوري اسلامي شماره ‌1158- تلفن: 66492708

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف